Falken Tire Nürburgring Endurance Series – kimagasló győzelem

falken

A Falken Motorsports kimagasló győzelme a Nürburgring Endurance Series (NLS) szezonjának csúcspontján Joel Eriksson és Sven Müller a 3. számú Porsche 911 GT3 R-rel ünnepli premiergyőzelmét. Tim Heinemann és Alessio Picariello a 7. helyezésig jutottak.

Mindkét Porsche 911 GT3 R sikerének alapja egy jó kvalifikáció volt a 6 órás versenyre. Joel Eriksson, aki élete első nordschleife-i versenyét vezette GT3-mal, és Sven Müller (#3) 7:54.334 perces köridővel a nyolcadik helyet szerezte meg. Mögöttük a Falken debütálói, Tim Heinemann és Alessio Picariello (4.) követte őket, akiknek 7:54.812 percre volt szükségük ahhoz, hogy megkerüljék a nürburgringi sprintpálya és Nordschleife 24.358 kilométeres kombinációját.

A 6 órás futam viharosan indult, és izgalommal töltötte el a sok rajongót a „zöld pokol” körül. A Falken duó helyről helyre küzdötte fel magát és így elérte a továbbjutást, 45 perc után Heinemann / Picariello (#4) először vezetett Eriksson / Müller (#3) előtt.

A verseny előrehaladtával a #4-esnek stop-and-go büntetést kellett letöltenie a rajt alatti szabálysértés miatt, ugyanakkor a #3 folyamatosan növelte előnyét a Falken gumiabroncsok kiemelkedő teljesítményének köszönhetően.

Hat órányi versenyzés után Joel Eriksson és Sven Müller lenyűgöző 1:14.562 perccel távolodott el a versenytől, amivel a Falken Motorsports régóta várt győzelmet aratott – 2018 óta először, összesítésben pedig negyedik az NLS-ben.

A Falken Motorsports következő versenye a 12 órás Nürburgringen lesz 2022. szeptember 9-11-én, amely a Nürburgring Endurance Series szezonjának egy következő csúcspontja.

A Vredestein Quatrac Pro+ verhetetlen tapadást biztosít a nedves utakon

A Vredestein új, nagy teljesítményű négy évszakos gumiabroncsa verhetetlen tapadást biztosít a nedve
2023.06.26 12:58

Lambda-szonda hiba, csere és működési elvek

A lambda-szonda vagy kevésbé ismert nevén oxigénszenzor a kipufogó rendszer elengedhetetlenül fontos
2023.06.21 14:36

Nyári szezon biztonságosan – Continental PremiumContact 7

A Continental legújabb PremiumContact 7 abroncsa már elérhető, épp időben a szezonváltáshoz. Ez a pr
2023.06.12 14:34

Új Versenyt hirdet a Vredestien a 1000 Miglia futamon

Új versenyt hirdettek meg a Vredestein prémium abroncsmárka és az ikonikus 1000 Miglia klasszikus au
2023.06.09 09:55

Miért nyikorog a fék? Lehetséges okok és megoldások!

A fékrendszer karbantartására kiemelten fontos figyelmet fordítani. A megfelelően működő fékek eleng
2023.06.06 14:27

Élmezőnyben a Falken csapata a Nürnburgringen

A Falken Motorsports csapata a top 10-ben végzett az ADAC TotalEnergies 24 órás versenyen, amely a h
2023.05.30 13:11